Sudden Death

Sudden Death Challenge Tipy

Challenge info, decky a tipy, co ti pomůžou vyhrát!

Aktualizováno: 10/16/2018

Jak přemýšlet o challenge

V tomhle návodu najdeš obecnější přístup k tomu, jak přemýšlet o challengích, spolu s konkrétními příklady, které se budou týkat Sudden Death challenge.

Chci jen vidět decky!

Hlavní otázky:

Které speciální podmínky a pravidla tam jsou? Jak ovlivní boj?

Speciální pravidla nejen ovlivňují výběr karet a decků, ale taky mohou mít vliv na styl, kterým hraješ.

Náhlá smrt

Cílem hry je sejmout jako první věž. O nic jiného nejde. Nemusíš řešit, abys přežil tři minuty. Neřešíš ani to, že by to mohlo být 2:1, tak abys měl dost hitpointů na druhé věži (ale nesmí ti ji sejmout).

Takže buď musíš být hodně agresivní, abys sejmul soupeřovu věž jako první. A nebo nejdříve ubránit jeho útok a pak udělat protiútok a sejmout ho.

Dvojitý elixir od začátku

Hned od začátku budeš mít více elixíru. Takže bude snažší jak útočit, tak bránit. Můžeš si dovolit dělat větší pushe a nebo rychleji cyklovat karty.

Jaká je současná meta? Jaké karty se obvykle hrají v challengích?

Jsou tu univerzálně dobré karty, které fungují spolehlivě ve většině decků v každé metě.

Pak máš více specifické karty závisející na metě, ať už win conditions nebo podpůrné karty. Jejich popularita se mění.

Musíš být schopen counterovat současné populární karty.

Musíš být schopen bránit se proti kartám, které většina hráčů bude používat. To se týká hlavně volby obranných a podpůrných karet v tvém decku.

A taky mít nějakou použitelnou win condition.

Dokonalá obrana ti nevyhraje žádnou hru pokud toho nejsi schopen využít k protiútoku. V decku potřebuješ mít kartu, co ti může vyhrát hru. A nebo dvě. Jestliže nemáš moc zkušeností, spolehni se na to, co zaručeně funguje.

Které karty a archetypy budou fungovat?

Jestliže ta challenge není "vážná", můžeš více experimentovat a hrát si. Ale pokud ti záleží na tom, abys vyhrál, obzvlášť v challenge s 12 winy za 100 gemů, tak je třeba zůstat u těch "vážnějších" decků.

Neriskuj a nespoléhej na štěstí.

Jasně, můžeš vyhrát pár prvních zápasů s Rage eBarbs Loon Graveyard Clone Mirror Golem deckem. Ale okolo 9 vítězství už budeš hrát proti lidem, co ví, jak ubránit eBarbs. A jak tě za ně potrestat.

Jestliže chceš vyhrát 12 winů, tak musíš mít strategii (deck), který je spolehlivý, všestranný a nespoléhá na štěstí a nebo na to, že soupeř zrovna nebude mít nějakou kartu v ruce.

Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je vzít fungující deck a použít ho, nebo změnit kartu nebo dvě, abys ho přizpůsobil té challengi.

Náhlá smrt

Udělat víc damage soupeři než on dělá tobě, je klíčem k úspěchu v téhle challenge. Rychlé cycle decky nebo decky s dobrou obranou fungují.

Beatdown spoléhá hlavně na získání elixírové výhody během delšího času a pak na velký push, který se hodně těžko brání, takže převálcuje soupeře.

Nemůžeš obětovat jednu věž, abys pak vyhrál na 3 a nebo 2:1 později.

Dvojitý elixir od začátku

To, že máš tak moc elixíru tě může svádět k tomu uspěchat to a přehnat útok. Může to fungovat, když budeš mít štěstí. Ale patrně ne. Tvůj soupeř to ubrání a pak udělá protiútok, se kterým si neporadíš.

Ano, můžeš si dovolit víc utrácet, ale jako vždy, trpělivost je klíčem k úspěchu i v téhle challenge. Jako v každém jiném herním módu.

Mrkni na Deck Shop pro inspiraci

Jak profi hráči na twitteru a youtubeři budou sdílet nové decky, tak se meta v té challenge bude měnit. Což znamená, že to, co fungovalo první den, nemusí fungovat druhý. Vrať se sem i později, vždy tu najdeš aktuální a fungující decky.

Které karty používat?

Win conditions + podpora

+

Win conditions, které umí sejmout věž hodně rychle fungují super. A tím, že máš víc elixíru, tak si jich do decku můžeš dát i víc najednou.

Spell bait / potrestání

Když se ti podaří vylákat (bait) kouzlo, můžeš potrestat soupeře jinou davovou jednotkou. Když tedy budeš mít aspoň dvě, tak je to funkční strategie.

Levné cyklovací / pomocné

Dobré obranné karty, se kterými můžeš získat pozitivní elixírové výměny a zároveň rychleji zacyklovat zpět ke kartám, které ti vyhrají zápas. A hodí se do většiny decků.

Překvapení

Freeze je riskantní karta, která funguje hodně dobře, když jsi schopen sejmout věž na první pokus. Jakmile uspěješ, už nemusíš řešit, co z toho soupeř postaví za protiútok.

Kouzla

Všechna kouzla v téhle challenge fungují. Klidně zkus mít i dvě malá (levná) kouzla, umožní ti to rychleji cyklovat zpět k tvé win condition, kterou zároveň těmi kouzly můžeš podpořit.

Obrana

Hog a Balón jsou hodně populární, potřebuješ nějaký způsob, jak si s nimi poradit. Obranná budova může hodně vyřešit.

Doporučené decky

Pár decků pro tvou inspiraci, o kterých si myslím, že budou fungovat v téhle challenge.

Víc decků

Hodně štěstí v challenge!

Související videa

Kupuješ Pass Royale, nabídky nebo gemy?

Podpoř Deck Shop! Použij kód deckshop.

Tento jazyk překládá:
pavelfi Stegiii Maxjenejhrac