Clash Royale Draft Challenge Tipy

Draft challenge nejsou jen o štěstí, ale taky o správných rozhodnutích.

Aktualizováno: 03/12/2020

Obecné drafting tipy

Draftování záleží na vybraných kartách. A co je nejdůležitější, neexistuje žádná správná cesta jak vybírat. Ale jsou zde základní tipy které ti můžou pomoct udělat lepší výběr.

Některé karty fungují v draftu hodně dobře, vyber si je, pokud je to možné.

Tyhle karty vyžadují specifické countery, které si tvůj soupeř nemusel nadraftovat. Pokud je nemá, bude mít problém tvé karty counterovat.

Mysli na to, co dáváš svému oponentovi.

Draft není jen o tom, co si vybereš, ale taky o tom, co dáš soupeři. Je důležité si pro sebe nadraftovat dobrý deck. Ale je ještě důležitější NEnadraftovat dobrý deck soupeři. Nedávej mu countery na tvé karty. Dávej mu karty, na které máš sám countery.

Některé karty jsou více univerzální.

Tyto karty vám častěji přinesou hodnotu, takže je obecně bezpečné si je vybrat.

Vyber si win condition.

Je dobré mít alespoň jednu win condition. Kartu, která ti může zajistit výhru. Bez ní se můžeš dostat do situace, kdy tvoje útoky ani nedojdou až k věži. Zkus si vybrat alespoň jednu z těhle karet, pokud to půjde:

Když si vybíráš mezi kartou a jejím counterem, vyber si ten counter.

Ve většině případů ti counter umožní pozitivní elixírové výměny. Například Arrows proti Minion Hordě. Když stojíš před takovou volbou, v podstatě vždy ber Arrows.

×
×

Vyber si útočné kouzlo

Občas je draft tak divný, že žádný z hráčů nemá win condition. Pak je to jen o malé damage, hlavně pomocí kouzel. Takže je dobré mít nějaké kouzlo, abys ho mohl postupně udolat.

Tvůj cíl je vyrovnaný deck.

Můžeš si vybrat jen 4 karty z 8, takže to není dost dobře možné, ale měl by ses o to snažit. Vyrovnaný deck znamená mít: tank / win condition, podporu, kouzlo, levnou cyklovací / obrannou kartu. Například:

Nevybírej si dvě podobné karty se stejnou rolí. (Malá i velká kouzla, těžký tank...) Je možné, že ti soupeř dá další a pak budeš mít problém. Například pokud si vybereš Zap, pak Log, a soupeř ti dá Arrows, tak je dost pravděpodobné, že nebudeš mít s čím pořádně útočit.

Neber si jen karty, co máš rád, nesnaž se sestavit si deck, co znáš.

Je lákavé vybírat si karty, které máš rád. Nebo ty, o které se zrovna v té challenge hraje. Ale nejdůležitější je mít vyrovnaný deck a ne se snažit postavit si stejný deck, se kterým normálně hraješ. Meta decky jsou dobře promyšlené a každá karta v nich hraje roli. Je hodně malá šance, že se ti podaří sestavit takový deck.

Hraj obranu, hraj opatrně.

V draftu nejsou žádné meta decky, proti kterým jsi zvyklý hrát. Nevíš, co můžeš od soupeře čekat. Je lepší hrát bezpečně, čekat než něco zahraje. Nepřeháněj to s prvním útokem dokud nevíš, co má soupeř za karty v decku. Nenech se od něj překvapit eBarbs na mostě.

Musíš vědět kdy spamovat jednotky.

Někdy tvůj protihráč nemá žádné velké nebo malé spelly. Pokud to víš, můžeš ho obejít hraním více agresivně než hraješ normálně s normálními decky. Nauč se to rozpoznávat a používat v tvůj prospěch. Hodně Draftů může být vyhráno spamováním jednotek, pokud víš, že nemá žádné prostředky na counter.

Když cítíš, že nemůžeš vyhrát, zkus svého oponenta překvapit.

Když jsi chycen ve špatném cyklu (zaútočíš, oponent ubrání, udělá protiútok, který neumíš ubránit, udělá ti damage, a tohle se opakuje), nebo pokud sis nadraftoval špatný deck, zkus udělat něco překvapivého. Třeba najednou zaútočit na druhou stranu. Je to riskantní, ale může se to vyplatit. Kdežto opakovat pořád ty samé útoky dokola bude znamenat akorát zaručenou damage na tvou věž.

Přijmi prohru a pokračuj.

Občas máš fakt smůlu a nadraftuješ si deck bez win condition. Když hraješ proti dobrému hráči, nemáš šanci vyhrát. To se stává i těm nejlepším. Nic si z toho nedělej, přijmi porážku a zkus to znovu.

Hodně štěstí s tvým draftem!

Související videa

Kupuješ Pass Royale, nabídky nebo gemy?

Podpoř Deck Shop! Použij kód deckshop.

Tento jazyk překládá:
pavelfi Stegiii Maxjenejhrac